Logo

Pejabat MIDA Negeri

Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA) adalah merupakan agensi utama kerajaan dalam menggalak dan menyelaras pembangunan perindustrian di Malaysia dalam sektor perkilangan dan perkhidmatan di Malaysia.

Dengan beribu pejabat di ibukota Malaysia Kuala Lumpur, MIDA telah menubuhkan 12 pejabat dalam negeri bagi membantu pelabur dalam melaksanakan projek projek perkilangan dan perkhidmatan mereka.

Pelabur digalakkan untuk berbincang dengan pegawai MIDA di ibu pejabat MIDA di Kuala Lumpur atau di pejabat-pejabat di dalam negeri yang berdekatan tentang projek pelaburan mereka.


Selangor
Selangor
Perak
Perak
Pulau Pinang
Pulau Pinang
Kedah
Kedah
Terengganu
Terengganu
Kelantan
Kelantan
Pahang
Pahang
Johor
Johor
Melaka
Melaka
Negeri Sembilan
Negeri Sembilan
Sabah
Sabah
Sarawak
Sarawak
...

Selangor Darul Ehsan

Noor Aini Samoon

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Tingkat 22, Wisma MBSA
Persiaran Perbandaran, 40000 Shah Alam
Selangor Darul Ehsan.
Malaysia
Tel: (603) 5518 4260
Faks: (603) 5513 5392
Emel: selangor@mida.gov.my
...

Perak Darul Ridzuan

Muhammad Sawaddee Islamuddin

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Tingkat 4, Perak Techno Trade Centre (PTTC)
Bandar Meru Raya Off Jalan Jelapang
P.O Box 210, 30720 Ipoh
Perak Darul Ridzuan Malaysia
Malaysia
Tel: (605) 5269 962/ 961
Faks: (605) 5279 960
Emel: perak@mida.gov.my
...

Pulau Pinang

Azhana Mohamed Saleh

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Unit 14.01, Tingkat 14, Menara Boustead Penang
39, Jalan Sultan Ahmad Shah
10050 Pulau Pinang
Malaysia
Tel: (604) 228 0575
Faks: (604) 228 0327
Emel: penang@mida.gov.my
...

Kedah Darul Aman / Perlis Indera Kayangan

Abd Mukti Abu Bakar

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Tingkat 4, East Wing, No. 88, Menara Bina Darulaman Berhad
Lebuhraya Darulaman, 05100 Alor Setar
Kedah Darul Aman
Malaysia
Tel: (604) 731 3978
Faks: (604) 731 2439
Emel: kedah@mida.gov.my
...

Perlis Indera Kayangan

Abd Mukti Abu Bakar

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Tingkat 4, East Wing, No. 88, Menara Bina Darulaman Berhad
Lebuhraya Darulaman, 05100 Alor Setar
Kedah Darul Aman
Malaysia
Tel: (604) 731 3978
Faks: (604) 731 2439
Emel: kedah@mida.gov.my
...

Terengganu Darul Iman

Jazrina Azmir

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Tingkat 5,Menara Yayasan Islam Terengganu,Jalan Sultan Omar
20300 Kuala Terengganu
Terengganu Darul Iman
Malaysia
Tel: (609) 622 7200
Faks: (609) 623 2260
Emel: terengganu@mida.gov.my
...

Kelantan Darul Naim

Nik Mohd Faizal Nik Kamarudin

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Aras 5-C, Menara Pejabat Kelantan Trade Centre
Jalan Bayam
15200 Kota Bharu
Kelantan Darul Naim
Malaysia
Tel: (609) 748 3151
Faks: (609) 744 7294
Emel: kelantan@mida.gov.my
...

Pahang Darul Makmur

Zaul Abdul Hamid

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Suite 3, Tingkat 11, Kompleks Teruntum
P.O Box 178,25720 Kuantan
Pahang Darul Makmur
Malaysia
Tel: (609) 513 7334
Faks: (609) 513 7333
Emel: pahang@mida.gov.my
...

Johor Darul Takzim

Rozano Yahaya

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

No.5, Tingkat 13, Menara Tabung Haji
Jalan Ayer Molek
80000 Johor Bahru, Johor
Malaysia
Tel: (607) 224 5500/ 226 5057
Faks: (607) 224 2360
Emel: johor@mida.gov.my
...

Melaka

Haffizam Abu Seman

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Tingkat 3, Menara MITC, Kompleks MITC
Jalan Konvensyen, 75450 Ayer Keroh
Melaka
Malaysia
Tel: (606) 232 2877
Faks: (606) 232 2875
Emel: melaka@mida.gov.my
...

Negeri Sembilan Darul Khusus

Zetty Hamimi Zakaria

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Suite 13.01 & 13.02, Tingkat 13, Menara Zurich
70200 Seremban
Negeri Sembilan Darul Khusus.
Malaysia
Tel: (606) 762 7921 (GL)
Faks: (606) 762 7879
Emel: nsembilan@mida.gov.my
...

Sabah

Habibah Enok

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Lot D9.4 & D9.5, Tingkat 9
Blok D, Bangunan KWSP, Karamunsing
88100 Kota Kinabalu, Sabah
Malaysia
Tel: (6088) 211 411/230 411
Faks: (6088) 211 412
Emel: sabah@mida.gov.my
...

Sarawak

Redzuan Abd Rahman

Pengarah, Lembaga Pembangunan Pelaburan Malaysia (MIDA)

Bilik 404, Tingkat 4, Bangunan Bank Negara
No. 147, Jalan Satok, P.O. Box 716
93714 Kuching
Sarawak
Malaysia
Tel: (6082) 254 251 / 237 484
Faks: (6082) 252 375
Emel: sarawak@mida.gov.my
Sebelumnya

Rangkaian Antarabangsa MIDA

Peta Lokasi MIDA

Tarikh Dikemaskini : Jumaat 23 Jun 2017